EMAIL
GODZINY OTWARCIA SIEDZIBY:Pon - Pia 7.30 - 17.00
Sobota   7.30 - 14.00

O firmie

  |   O firmie

Firma „Grotrans”

Img

Firma transportowa GOTRANS jest prężnie rozwijającą sie firmą z siedzibą w Łanach przy ul. Szkolnej 24. Firma posiada szeroki zakres usług transportowych i handlowych

Z siedzibą w Łanach przy ul.Szkolnej 24, to firma o bogatym, wieloletnim doświadczeniu, działająca od lat zarówno na rynku transportowym jak i handlowym. Na przełomie lat 80/90, gdy nadchodziły w Europie wielkie zmiany, zmieniło się prawie wszystko. Wchodzący w dorosłe życie chłopak myślał co zrobić, żeby polepszyć byt, poprawić wydajność, zmienić coś na lepsze. Doszedł do wniosku, że trzeba robić co najmniej 2 razy lepiej albo szybciej. Opierając się na historii ołpy (dziadka), który w czasach swojej przedwojennej młodości trudnił się gospodarstwem i w wolnych dniach transportował innym ludziom towary (oczywiście końmi). To samo robił ojciec, który całe życie przepracował na swoim gospodarstwie i też w wolnych chwilach transportował innym ludziom towary (oczywiście traktorem).

„Taka ciekawostka”

Ojciec stojąc w kolejce po węgiel na kopalni Chwałowice w roku 1969 telefonicznie dowiedział się, że urodził się mu syn Bernard. Dziwne to tyle że po 20 latach Bernard z tej właśnie kopalni Chwałkowice w swoim życiu kupił, ale i także przetransportował najwięcej węgla (różnego rodzaju). Młody chłopak doszedł do wniosku, że trzeba gospodarować i dodatkowo iść do pracy, żeby robić co najmniej 2 w 1.

Img

W latach 90 obecny właściciel firmy planował prace w Państwowej Straży Pożarnej jako kierowca, w tym celu wyrobił sobie uprawnienia zezwalające na prowadzenie samochodów ciężarowych. Państwo Groeger w tym czasie posiadało gospodarstwo rolne i planowało zakup ciągnika z przyczepą. Posiadający uprawnienia na ciężarówkę właściciel doszedł do wniosku, że nie warto kupować ciągnika skoro samochód ciężarowy daje podobne możliwości, a poza tym można go wykorzystać w innych celach zarobkowych. To stwierdzenie okazało się „strzałem w 10”. Właściciel zakupił samochód marki Star o ładowności 5 ton czym oficjalnie rozpoczął swoją działalność. Przewożąc różnego rodzaju towary (najwięcej węgla), koszty zakupu szybko zwróciły się z zyskiem. Dało to możliwość zakupu większego 18 tonowego zestawu co zwiększyło efektywność działalności ponad trzykrotnie. W tym samym czasie firma zaczęła zajmować się handlem. Przewagą nad konkurencją była niezależność od dostawców na obszarze powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego oraz Raciborskiego. W ciągu kolejnych lat firma powiększała swoją działalność co roku o 100 procent. Na koniec lat 90 firma zaczęła wynajmować samochody innych firm oraz korzystać z przewozów kolejowych.

W szybkim czasie przedsiębiorstwo przeszło z transportu setek ton na tysiące. W 2000 roku firma stała się konkurencyjną na całej Europie oraz obroniła kontrakt na zakup 5 nowych samochodów (jako pierwsza w województwie). Kolejny sukcesy zostały wyróżnione nagrodą „Najdynamiczniej rozwijających się firm”. Obecnie firma zatrudnia 130 pracowników. Zarząd to współwłaściciele Bernadeta i Bernard Groeger; prowadzi 7 stacji paliw, posiada 48 zestawów 40 tonowych (cystern do przewozu materiałów ciekłych, niebezpiecznych tzw. ADR), posiada 7 samochodów mniejszych do przewozu i rozwozu paliw oraz materiałów sypkich. Obecnie tabor firmy Grotrans liczy 55 jednostek.

Img
Img
Img